Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Миколаївська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04380287) був реорганізований і увійшов до складу Овідіопольської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія

Історія села Миколаївка бере початок ще з давніх часів.

Поселення біля с. Миколаївка виникло в ІУ ст.до н.е.

Оскільки перші поселення селились на березі Дністровського лиману, у кручах, де грунт називали глеєм, то коли їх запитували де вони живуть, вони відповідали „Кологлея”. Так перша назва села звучала Кологлея з часом в розмовній мові воно змінилось на „Калаглія. ”Книга міст і сіл України” дає такі дані, що село Миколаївка засновано в 1789 році селянами-кріпаками, які тікали з центральних губерній Росії та України, де було на той час кріпосне право, у вільні причорноморські степи.

1870 році землі нашого краю отримали для поселення вже від російської влади козаки Чорноморського війська. Саме вони заснували на місці сучасної Миколаївки населений пункт, який назвали Коса Велика.

В 1918 р.була встановлена радянська влада.

В 1920 р. селяни отримали землю і стали оселятись вище берегів лиману, в степ. В 1922-1924 з явились перші сільськогосподарські артілі „Свобода”, ім. Шмідта, Свободная Украина” им.25-го Октября, им.Свердлова” 

В 1929 р. було створено перший колгосп – Інтернаціонал” пізніше перейменований в колгосп „Україна” (КСП „Овідіопольське”)  та комплексна бригада рибоколгоспу „Росія” (пізніше-РСК „Вітчизна”). 

Під загальною назвою Калаглія територія Миколаївки І та Миколаївки ІІ проіснувала до 1944 року, до того часу, коли 12 квітня 1944 року ціною власного житла 32 радянських воїна-козака визволяли від поневолювачів наше село. Під час війни вони були захороненні в різних місцях: на подвір ї школи, над кручми, на кладовищі. В 1968 році учні – червоні слідопити розпочали пошукову роботу по встановленню прізвищ загиблих воїнів і розшукували їх родичів.

Старожил села, учасник війни, Гвоздовський Павло Карпович, передав медальон загиблого солдата, де були його дані з номером частини, яка звільняла село-Десята гвардійська кавалерійська дивізія ІУ кавалерійського корпусу під командуванням генерала –лейтенанта Плієва, яка належала до Миколаївського укріплювального району.

На його честь і було перейменовано село в Миколаївку. Звільнення села завершилося 12 квітня.

В післявоєнні роки відновив свою діяльність колгосп „Червона Україна” (Коса,Єфимівка), в 1960-х роках колгосп мав 2545 угідь, з усього населення (506 осіб) в колгоспі працювало 340 осіб.

У 1970-1980-х у Миколаївці розміщувались центральна садиба не тільки колгоспу „Україна” (3015 га земельних угідь), а також риболовецька бригада колгоспу „Росія” (Овідіополь”). Невдовзі колгосп „Україна” переформували в радгосп „Овідіопольський”. В грудні 1999 року радгосп також  реформували, з квітня 2000 року він став КСП „Овідіопольське”. 

До 2000 р. існував неадміністративний поділ на два села – Миколаївка І і Миколаївка ІІ. В 2000 р. була офіційно заснована Калаглійська сільська рада. Територія двох сіл поділена на Калаглію та Миколаївку.

Село Миколаївка розташоване в південно - західній  частині Овідіопольського району. 

Відстань до районного центру - 9 км. Площа земель в межах села - 322 га.

На території села Миколаївки розташовані два садівничих товариства  з загальним числом землекористувачів - 655 чоловік.

Населення с. Миколаївки - 1510 чоловік.

В селі є ФАП, дитячий садок „Ромашка” на 60 місць, бібліотека, Будинок культури, музична школа, загальноосвітня школа на 228 учнів, два гуртожитка, 7 магазинів.

Діють хореографічний, вокальний кружок, кружок мистецтва.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *